Baki Sadiki sa teší na Slovensko, na slobodu a našu justíciu

Autor: Tomáš Bosák | 21.12.2012 o 19:11 | (upravené 21.12.2012 o 19:37) Karma článku: 8,71 | Prečítané:  214x

Prečo sa narkobarón Baki Sadiki pred pár týždňami usmieval do markizáckej televíznej kamery na súde v Kosove? Nie preto, že by si bol istý, že ho súd nevydá na Slovensko. Práve naopak, on sa teší na našu pohostinnú krajinu, na naše pohostinné súdnictvo. Na vrelé privítanie.

Naša diplomacia zabrala a Kosovo nám vydá Bakiho Sadikiho. Veľká sláva pre naše orgány, víťazstvo našej diplomacie. No veriť, že drogový obchodník sa dostane na 22 rokov do väzenia, tak ako ho odsúdil súd, je ilúzia. Naša justícia v posledných mesiacoch je fenomenálna v tom, akým spôsobom rozdeľuje tresty. Za menej podstatné trestné činy charakteru výtržnosti naparí osem, desať rokov a za vraždy, mafiánske zločiny nadelí tri roky, päť rokov a podobne. A to je ten lepší prípad. Či vôbec veľké ryby skončia za mrežami. Každý si spomenie s akou slávou sme zadržali a našli Mella, či predtým Lexu. A sedí niekto z nich?

Baki Sadiki má vplyvných priateľov aj na Najvyššom súde, takže jeho pobyt na Slovensku bude krátky a pohostinný. Sme predsa pohostinným národom a národom, ktorý nepozná slovo spravodlivá justícia. Ale takú justíciu nám nastavili naše politické špičky. Harabin si urobil z justície svoj rybník a najbližšie štyri roky ho nikto zo smerákov ani len neskritizuje. Generálneho prokurátora už nemáme rok a pol, lebo náš prezident sa stále rozhoduje, ale už je na dobrej ceste. Rok a pol sa trápne divadielko okolo Čénteša naťahuje, ale každému je jasné, aké finále nás čaká. Dokonca dnes prezident prekvapil, keď nielenže Čénteša nevymenuje, on ho nepriamo žiada, aby sa odstúpil z akejkoľvek funkcie prokurátora. Vládna strana si vytvorí prokuratúru podľa seba. A ak opäť vyberie generálneho prokurátora typu Trnka, zbohom Slovensko. Prečo by sa Baki Sadiki potom netešil na Slovensko, veď u nás sa na súdoch a v justícii rozhoduje podľa tých hore. Takže stačí mať dobré konexie a nemusím sa báť, ani keby som bol narkobarónom, či hlavným aktérom v kauze Gorila.

Jednoducho na Slovensku sa treba správať tak, aby sa človek, podotýkam bežný človek bez známostí tam hore, nedostal na súd. Lebo jeho osud je zrátaný. A hlavne to potrvá roky. Ale v podstate nie je potrebná žiadna diskusia na tému justícia, všetko je v najlepšom poriadku, aspoň podľa nášho premiéra a prezidenta.

Takže už len pripraviť chlieb a soľ, červený koberec na Najvyššom súde a Baki Sadikiho môžeme vítať s najvyššími štátnymi poctami...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?