Hanbím sa, že máme takého prezidenta

Autor: Tomáš Bosák | 13.11.2012 o 15:51 | (upravené 13.11.2012 o 16:12) Karma článku: 11,51 | Prečítané:  160x

Od starého "uja" po analfabeta. Náš pán prezident nikdy nebol štátnikom, či predsedal parlamentu alebo sedí v prezidentskom kresle. Vzhľadom na jeho stúpajúci vek sa bojím, že perly ešte budú pokračovať a zo Slovenska sa budú naďalej smiať aj v zahraničí.

Kto aspoň trocha sleduje osobu Gašparoviča, jeho správanie počas rokov minulých a teraz, v súčasnosti, tak ho včerajšie správanie prezidenta neprekvapilo. Pokiaľ má Gašparovič pekne pripravený prejav a napísaný veľkými čitateľnými písmenami, ako tak sa snaží plniť štátnicku funkciu, aspoň sa snaží hrať to. No akonáhle ide o nepripravené stretnutie s novinármi, je to jeden veľký chaos, bláznovstvo a hlúposť na jednom mieste.

Gašparovič už dávno pôsobí úsmevne a zrejme si myslí, že dokáže byť vtipnejší ako novinári. No má svoju slabinu, trpezlivosť. Už dávno mohol prestať hrať trápnu hru okolo vymenovania generálneho prokurátora a buď ho vymenovať alebo jednoducho na rovinu povedať, že ho nevymenuje. Mohol sa aspoň vyhnúť častým otázkam okolo Čentéša. A to je jeho bolestivý odtlak. Včera to len potvrdil. No potom sa aj ja hlásim, že som analfabetom, lebo sa tiež nevyznám do právnických viet, ktoré zverejnil Ústavný súd. A napokon, každý si z toho vyberie, čo chce.

Gašparovič sa postaral o titulky aj v zahraničných médiách, čím sa mu síce podarilo zviditeľniť Slovensko, ale nesprávnym smerom. Každá jeho cesta do zahraničia, každé oficiálne stretnutie so zahraničnými politikmi je pre nás vlastne nebezpečné, lebo nikdy nevieme, koho zasa strápni, ktoré meno popletie, čo spacká. Tí naši politici ho už aspoň poznajú.

Pán prezident sa hodí skôr na automobilové preteky, ukázať sa v Smotánke, zamixovať nejakú pesničku, navštíviť futbal, hokej, to sú činnosti, ktoré mu idú, tam nepopletie nič. Len ho už preboha netreba vpúšťať do prezidentského paláca a pred mikrofón. Zalepiť ústa a nech rozpráva hovorca. Ľutujem aj jeho, lebo musí vždy stáť za prezidentom, hoci to musí byť niekedy trápne aj jemu. A možno prezidentovi len krivdím a trpí nebodaj stareckou chorobou, sklérozou..alebo inou chorobou? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

DOMOV

Kardiochirurg Fischer nemôže robiť ani len sanitára

K povolaniu sa bude môcť vrátiť najskôr po dvoch rokoch.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?