Ide len o naše peniaze...

Autor: Tomáš Bosák | 16.10.2012 o 16:50 | (upravené 16.10.2012 o 17:15) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  102x

Trápne klamstvo na zdôvodnenie zoštátnenia zdravotných poisťovní dnes vyslovila p. Zvolenská. Vraj štát vie zabezpečiť lepšie zdravotné parametre obyvateľstva vytvorením unitárneho systému v zdravotnom poistení.

Nemám vyslovene jednoznačný postoj ani k unitárnemu systému, ani k pluralitnému systému v zdravotnom poistení. Neovplyvním rozhodovanie politikov a len blázon by veril, že ten či ten variant zlepší zdravotnú starostlivosť o občanov. A takých bláznov je zrejme dosť aj na ministerstve zdravotníctva a vo vláde.

Nemajú racionálne zdôvodnenie, prečo chcú nabúrať terajší systém a tak sa snažia nám občanom vštepiť, že zachovanie iba jednej štátnej poisťovne pomôže znížiť chorobnosť, či dokonca znižiť úmrtnosť na choroby. Naozaj hlúpy dôvod, najmä keď všetko bude závisieť od balíka financií smerujúcich do zdravotníctva.

Najprv sa štát úplne vycicia, aby vyplatil Pentu a Union a potom má ešte mať finančné prostriedky aj na nás. Určite nie. Penta a Union sa skvele nabalia a ani zďaleka to nebude ukončená téma pre nich. Nepochybne budú nasledovať žaloby v európskom meradle a to znamená ďalšie vynaložené finančné prostriedky. Je naivné sa domnievať, že štátna poisťovňa ponúkne lekárom vyšší prínos peňazí ako doteraz. Znamená to vzdať sa časti zisku a veď práve o ten ide. Štát si ho chce ukrojiť len pre seba, nezaujíma ho náš zdravotný stav, nezaujímajú ho lekári, ide o peniaze, v týchto ťažkých časoch tak potrebné.

Predseda vlády je zarytý ideológ, on skutočne verí, že štát je lepší vlastník, lepší biznisman alebo ho proste len otravuje, že príjem uteká inde ako smeráckym gorilám. Zdravotníctvo je klasická pyramídová hra, kde hore sa nachádzajú poisťovne, ktoré si žijú v blahobyte a smerom nadol sa nachádzajú nemocnice, lekári a občania. Práve my sme platitelia zdravotného poistenia, my sme nositeľmi zisku zdravotných poisťovní, napriek tomu nemáme právo rozhodovať o tak dôležitej otázke. Inštitút referenda je u nás málo účinný a stojí veľa peňazí, ale práve inštitút referenda by najlepšie nastavil zrkadlo vláde a hlavne by jeho výsledok mal byť záväzný.

Z každej strany počúvame, aké ťažký časy sú a aj budú, napriek tomu sa štát púšťa do hry, ktorá ho vycicia a môže znamenať viac zlého ako dobrého. Čo tak sa sústrediť na iné témy? Ale ja viem, peniaze sú peniaze a v zdravotníctve budú vždy. Ale aspoň si to žiada nájsť lepšie výhovorky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?