Slušní ľudia sú fašistami? Pre našu europoslankyňu áno.

13.10.2012 o 18:39 (upravené 13.10.2012 o 19:02) | Karma článku: 15.44 | Prečítané  477-krát

Spravodajské internetové stránky prinášajú postupne správy o dnešnom pochode v Bratislave, ktorý organizoval Oskar Dobrovodský z Malaciek a bol namierený proti asociálom. Väčšina správ sa začína slovami, že šlo o radikálov. Naša europoslankyňa Beňová-Flašíková ich dokonca nazvala fašistami. No pýtam sa, koho tým myslela, lebo organizátori sprievodu nie sú kotlebovci a dištancovali sa od nich. Ide o obyčajných ľudí, ktorí len poukazujú na každodenné problémy a nečinnosť tohto štátu. Potom je na Slovensku každý druhý človek fašistom.

Pochod z Hlavnej železničnej stanice na Bratislavský hrad bol pokojný, napriek tomu opäť zasahovala polícia, ktorá bránila pochodu dostať sa na hrad. Organizátori sa niekoľkokrát počas predošlých dní snažili presvedčiť verejnosť, že sa nejedná o radikálov ani extrémistov. Veď na pochode sa zúčastnila aj Anna Belousovová a napriek jej minulosti treba povedať, že určite by sa nenachádzala na pochode, ktorí organizujú extrémisti. Problémom každého pochodu, ktorý sa na Slovensku organizuje voči Rómom, či asociálom, proti akémukoľvek príživníckemu správaniu je ten, že sa k nemu pridružia aj extrémisti. Nepochybne tomu bolo aj teraz tak, najmä keď práve dnes si extrémisti pripomínajú v Bratislave výročie narodenia Jozefa Tisa. Samotný dátum teda nahráva odporcom takéto pochodu.

No to, že niektorí odporcovia pochodu vytvorili živú reťaz a nachádzali sa tam napríklad Beňová-Flašíková, Flašík, Chmelár, im ešte nedáva právo nazývať zúčastnených fašistami. Nemožno predsa hádzať všetkých zúčastnených na pochode do jedného vreca. Či sa potrebovala naša pani europoslankyňa trocha zviditeľniť? Lebo v europarlamente sa už navysedávala dosť? Aj nedávneho pochodu v Partizánskom naprieč celým mestom sa zúčastnili aj niektorí extrémisti, ale nikto si nedovolil o pochode povedať, že je fašistický. Preto zrejme pani europoslankyňa trocha prestrelila, asi bola nervózna. Lebo živú reťaz, ktorú tvorila, nakoniec polícia prerušila a umožnila pochodu pokračovať ďalej.

Toto divadielko okolo toho ale zahmlieva skutočný odkaz tohto pochodu a to je problém celého Slovenska, nielen Oskara Dobrovodského v Malackách. Veľa ľudí trpí vo svojom susedstve kvôli asociálom, ktorí len vyciciavajú tento štát a nie sú ochotní ani pohnúť prstom. A to sa týka všetkých asociálov, nielen Rómov, v mnohých prípadoch sa jedná aj o nerómov. Najmä preto sa v názve sprievodu hovorí o asociáloch, nie o Rómoch.

A pani europoslankyňa. Práve ľudia, ktorí zažívajú situácie ako je tá v Malackách, majú právo sa vyjadrovať  a protestovať. Nie politici, ktorí sedia v Bruseli, ďaleko od tejto krajiny a jej problémov. Je potrebné rozlišovať, koho nazývate fašistami, lebo protestovať je legitímne demokratické právo. A veď práve Európska únia, ktorej sme členom, sa tak silno a rada odvoláva na demokraciu.

Hlavné správy

BRATISLAVA.SME.SK

V bratislavskom podhradí začali stavať, od brala k rieke povedie lávka

J&T Real Estate postaví pod hradom napriek protestom byty, kancelárie a obchody.

BRATISLAVA.SME.SK

V Bratislave otvárajú pred voľbami trate do Dúbravky a na Hlavnú stanicu

Električkové trate budú opravené provizórne, termín je 11. novembra.

KOMENTARE.SME.SK

Cynická obluda: Úplne zlý pomer

Dva Slováci na 400-tisíc. Lacné vtipy na úrovni ich autora.


Už ste čítali?